Łódzkie Dni Informatyki 2020 – live streaming

Czwarta edycja Łódzkich Dni Informatyki to największa tego typu inicjatywa w Łodzi, której organizatorami są: ICT Polska Centralna Klaster oraz dwie największe łódzkie uczelnie – Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka. ŁDI są kierowane do studentów, uczniów szkół średnich jak i specjalistów z branży ICT, którzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych prowadzonych przez praktyków z branży IT.

Tegoroczne wydarzenie ze względu na trwającą pandemię odbędzie się w całości w formule online. Rozpocznie się 24 listopada (wtorek) wykładem otwierającym, w którym Michał Sadowski z Brand24. Prelegent opowie nam o prowadzeniu własnego biznesu – „Własny biznes – wzloty i fackupy, czyli 8 rzeczy, które chciałbym wiedzieć, zanim zostałem przedsiębiorcą”. Przez 4 dni, do 27 listopada czekają na Was ciekawe prelekcje, warsztaty i spotkania z pracodawcami, a wszystko to w formule online, aby zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo w trakcie wydarzenia.

Zachęcamy naszych studentów do wzięcia udziału w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez ekspertów z firm zrzeszonych w Klastrze ICT.

Więcej informacji o ŁDI: TUTAJ

Nasz Wydział, jak to ma miejsce co roku, aktywnie włączył się w tegoroczną edycję ŁDI. Dla uczniów szkół średnich zorganizowaliśmy konkurs pt. „ICT dla Zielonego Łódzkiego” w ramach którego uczniowie mogą wykazać się wiedzą i kreatywnością. Uczniowie mają za zadanie opracowanie idei aplikacji (mobilnej lub webowej), która pokazałaby jak szeroko rozumiane ICT może być wsparciem dla rozwoju przyjaznych środowisku działań i technologii internetowych. Aplikacja może być również grą lub posiadać elementy grywalizacji. Temat jest otwarty i nie ma tu ograniczeń, jakiego typu jest to rozwiązanie lub kto mógłby być beneficjentem rozwiązania t.j. osoby fizyczne, samorządy, firmy, szkoły itp. Stawiamy na konkretne rozwiązania, które można byłoby zaimplementować w województwie łódzkim. W projektowaniu i modelowaniu pomysłu zachęcamy do skorzystania z narzędzi do szybkiego prototypowania np. Figma. Konkurs stanowi okazję nie tylko do wzbudzenia kreatywności uczniów, wykorzystania ich potencjału, ale także podniesienia ich kompetencji cyfrowych. w ramach zorganizowanego konkursu uczniowie mają za zadanie przygotować krótki (max. 5 minutowy) klip wideo, prezentujący efekt prac projektowych.

Więcej informacji o konkursie: TUTAJ

Wykład wprowadzający ICT dla Zielonego Łódzkiego